טיולים בדרום הארץ – כל האתרים הכי מומלצים

דרום הארץ הוא האיזור הגדול ביותר בארץ והוא משתרע החל מצפון הנגב ועד לאילת וכולל את איזור הערבה וסביב ים המלח. איזור הדרום מביא לכם את ניחוחות המדבר על נופיו המשגעים ושקיעותיו המרהיבות, אורחות גמלים, אתרים היסטוריים רבים וכמה מהנופים היפים בעולם כולו. ים המלח לבדו נחשב לאחת האטרקציות הידועות בעולם כולו ומפרץ אילת נחשב לאחד מאתרי הצלילה היפים בעולם.

דרום הארץ הוא איזור מדברי ויבש באופיו וניתן לטייל בו כל עונות השנה למעט ימי סערה ושטפונות שפוקדים את האיזור כמה פעמים בחורף. איזור הדרום משופע במסלולי טיולים מכל הסוגים והוא מתאים לכל מי שאוהב את המדבר, את השקט, את מ
ליוני הכוכבים בלילה ואת המרחבים הגדולים המשתרעים עד האופק.

נופים קסומים בדרום הארץ   טיולים בדרום הארץ   נופים קסומים בדרום הארץ

המלצות של טיולים בדרום הארץ

טיולים בדרום הארץ מחולקים לפי הפרמטרים הבאים:

  • איזור הטיול ומסלולו – דרום הארץ מחולק לאיזורי משנה וניתן למצוא בו טיולים באיזור ים המלח ועין גדי, טיולים בערבה, טיולים סביב ובתוך מצפה רמון, טיולים למכתש הגדול והמכתש הקטן, טיולים במרכז הנגב לרבות איזור שדה בוקר וכן טיולים באיזור אילת ודרום הנגב.
  • סוג הטיול – טיולים בדרום הארץ ניתן לעשות ברגל, ברכב, ברכב שטח, על גבי טרקטורונים, על גבי גמלים וכדומה.
  • רמת הקושי של הטיול – רמת הקושי מתחלקת למיטיבי לכת, למשפחות עם ילדים קטנים, לאנשים מבוגרים ולבני גיל הזהב, לצעירים עם תרמילים, לקבוצות גדולות וכדומה.
  • מסלול הטיול ואורכו –טיולים בדרום הארץ מחולקים למסלולים מעגליים, מסלולים אורכיים, טיולים במישור, טיולים הרריים וכדומה.

באתר תמצאו המלצות לטיולים מכל הסוגים על ידי הגולשים והמטיילים השונים וכן המלצות לאטרקציות ואתרים נחשבים.

אתרים חשובים – בין האתרים החשובים בדרום הארץ תמצאו את צריף בן גוריון וקברו שבשדה בוקר, את מכתש רמון הנחשב למכתש הגדול בעולם מסוגו, את המכתש הגדול והקטן בסמוך לעיירה ירוחם, את ים המלח, את עין גדי על שפע הצומח והחי שבשמורה, מכרות תמנע מצפון לאילת, אתרי קרבות מימי מלחמת העצמאות כגון המוזיאון הצבאי ביד מרדכי, מוזיאון חיל האוויר שבחצרים ועוד.

אטרקציות בדרום – בנוסף לאתרים החשובים תוכלו ליהנות בדרום הארץ מצלילה בים האדום בחופי אילת, מספורט ימי מגוון, מאירוח בדואי מסורתי הכולל גם רכיבה על גמלים, ממסעדות מיוחדות על הדרך, ממערות מיוחדות, מחופי ים המלח הבריאותיים וכדומה.

ארגון טיולים בדרום הארץ

התארגנות לטיולים בדרום הארץ יכולה להתבצע בצורה עצמאית או בצורה מאורגנת עם מדריכי טיולים מקצועיים. כאן באתר תמצאו את כל המידע שיאפשר לכם לארגן טיולים בדרום הארץ באופן עצמאי עם המלצות למסלולים שונים, אטרקציות נהדרות וכל הארגון הלוגיסטי הנחוץ כדי להוציא לפועל טיול מקסים.

למגוון טיולים בכל הארץ הקליקו כאן >>