טיולים בצפון הארץ למשפחות

איזור הצפון קורץ למשפחות עם ילדים בכל הגילאים. אפשר להגיע לצפון בקיץ ובאביב כדי להשתתף במסלולי הליכה רטובים, או לחילופין להעדיף את החורף הסגרירי ולראות מקרוב את השלג בחרמון. באיזור הצפון יש שפע פעילויות ואטרקציות ומגוון הטיולים לא פחות מרשים ומפואר.

כמה מסלולים אטרקטיביים של טיולים בצפון הארץ למשפחות:

א. הגלבוע והעמקים – מי שמגיע עם המשפחה לאיזור הצפון בפעם הראשונה חייב להתחיל במסלולי הטיול של הגלבוע והעמקים. באיזור הזה תמצאו לא פחות משלושה איזורים גיאוגרפיים סמוכים: עמק יזרעאל, עמק חרוד וכמובן רכס הגלבוע שנמצא בחלקו בתחומי הקו הירוק. נצלו את מגוון האיזורים ובלו לפחות יום אחד באיזור עם המשפחה.

ב. הר מירון – הדרך הטובה ביותר לחשוף את המשפחה למאפיינים הייחודיים של איזור הצפון היא מציאת נקודת תצפית. מהבחינה הזו הר מירון מספק את הפתרון המושלם. בהר מירון מחכה לכם מסלול טיול קלאסי, עם מגוון נופים ופריחות לכל אורך השנה.

ג. סובב משמר הכרמל – טיולים בצפון הארץ למשפחות מתאפיינים בדרגת קושי קלה ובמסלול הליכה של לא יותר מ-3 שעות. מסלול סובב משמר הכרמל מתאים למשפחות היות והוא מעגלי, הוא משלב צל ופריחה עונתית ויש בו גם גישה למקורות מים מרעננים.

נוף הנשקף מהרי הכרמל

נוף הנשקף מהרי הכרמל

נוף עמק יזרעאל

נוף עמק יזרעאל

עצות עבור תיאום טיולים בצפון הארץ למשפחות

הורים לילדים צריכים להביא בחשבון שורה ארוכה של שיקולים לפני שהם מתאמים טיולים בצפון הארץ למשפחות. ראשית, כדאי לבחור מסלול המתאים לגיל הילד ולתחומי העניין שלו. לא כדאי לגלות רק אחרי שמגיעים לשטח את הפחד של הילד ממקומות גבוהים או לינת שטח.

שנית, חשוב מאוד להקפיד על כללי הבטיחות והשמעות להוראות הפקחים המקומיים. הוראות אלו מצילות חיים והן מבטיחות זמן איכות משותף להורים, לילדים ולכל המשפחה מחוץ לבית והשגרה.