טיולים בצפון הארץ – חבל ארץ קסום

צפון הארץ הוא האיזור המבוקש ביותר לתיירות פנים והוא מחולק לחמישה חלקים עיקריים: הגליל העליון, רמת הגולן, הגליל המערבי, גליל תחתון ואיזור העמקים. מה שמייחד את איזור הצפון הם הנופים ההרריים והירוקים, הצמחייה הרבה, נחלים וואדיות מקסימים, פסגות הרים עם תצפית לנופים משגעים, אתרים היסטוריים ולאומיים רבים, אין ספור מסלולי טיולים ואטרקציות שמתאימות לכולם, ומקומות אירוח מגוונים המותאמים לצרכים של הישראלים החל מצימרים בישובים קטנים, בתי הארחה רבים, מלונות מסוגים שונים ואפילו וילות אירוח מרווחות ויוקרתיות.

נחלים בצפון הירוק

נחלים בצפון הירוק

המלצות של טיולים בצפון הארץ

טיולים בצפון הארץ מחולקים לפי כמה סיווגים חשובים:

  • איזור הטיול ומיקומו – טיול בכרמל, בהרי הגלבוע, בארבל, בנחל יהודיה שברמת הגולן, באגמון החולה, סביב הכנרת, בעמק יזרעאל והר התבור וכיוצא באלה.
  • רמת הקושי של הטיול – למיטיבי לכת, למשפחות עם ילדים קטנים, לטיולי אתגר וכדומה
  • מסלול הטיול ואורכו – מסלול מעגלי, מסלול אורכי, בעלייה, במישור וכדומה
  • סוג הטיול – ברגל, ברכב, ברכב שטח, על גבי סוסים, טרקטורונים וכדומה
  • אופי הטיול – לכל המשפחה, לצעירים עם תרמילים, לבני גיל הזהב וכדומה
שדות פרחים מרעננים בצפון הארץ

שדות פרחים מרעננים בצפון הארץ

באתר תמצאו מסלולי טיולים מומלצים של הגולשים והמטיילים השונים שיצאו לטיולים בעצמם, וכן מקומות ואטרקציות מרכזיים בצפון הארץ לרבות:

אתרים היסטוריים – גמלה שברמת הגולן, מצודות צלבנים שונות, טבריה העתיקה, צפת העתיקה, הר מירון, חצר תל חי, ראש פינה, אתרי קרבות ממלחמת העצמאות כמו נבי יושע, תחנת הרכבת בצמח, מפעל החשמל של רוטנברג על הירדן, חצר כנרת וכדומה.

אטרקציות שונות – שייט אבובים על הירדן, ראפטינג, טיפוס מצוקים, חוות התנינים שברמת הגולן, אטרקציות מים מסביב לכנרת וחופים מומלצים, מסעדות בטעמים שונים, יקבים עם סיורים וטעימות של יינות וגבינות, חוות צאן וגבניות מקומיות, מקומות לקטיף משפחתי בעונות השנה השונות, פארקי שעשועים לילדים, אטרקציות מים לרבות פארק הסחנה וכדומה.

הגנים הבאיים בחיפה - צפון הארץ

הגנים הבאיים בחיפה – צפון הארץ

טיולים בצפון הארץ באופן עצמאי או מאורגן

האתר מציג בפניכם לא רק את מסלולי הטיולים והאטרקציות הנחשבות ביותר בצפון הארץ, אלא גם את המקומות החבויים והנסתרים מעין הנוסעים ברכב ומגלה לכם עולם שלם של מעיינות, חורשות, ואדיות נסתרים וכיוצא באלה. כדי ליהנות מכל השפע הזה מציע לכם האתר תוכניות התארגנות לטיולים פרטיים או משפחתיים הכוללים את מסלולי הטיול, האטרקציות שבדרך וכל אמצעי הלוגיסטיקה הנדרשים כדי ליהנות מהטיולים בצורה נהדרת.

בנוסף, תמצאו כאן מידע רב אודות טיולים מאורגנים למשפחות או לצעירים, לבני גיל הזהב וכדומה, וכן מידע אודות מדריכי טיולים מקצועיים לקבוצות, למשפחות וליחידים המבקשים לטייל עם מדריך צמוד.