טיולם במרכז הארץ – ליהנות מכל העולמות

מרכז הארץ הוא איזור רחב ידיים המשתרע מחדרה שבצפון ועד רחובות שבדרום והוא כולל את גוש דן הגדול והמאוכלס ביותר בארץ שבמרכזו העיר תל אביב. איזור זה מאופיין הן באתרי טבע מרהיבים וחופי ים לבנים, בנחלים מתוחזקים ובאטרקציות עירוניות רבות. איזור המרכז מהווה מוקד משיכה למטיילים מכל רחבי הארץ וגם לאלה המעוניינים לטייל בטבע בלי לנסוע רחוק מהבית.

מגוון פעילויות על חוף הים בתל אביב

מגוון פעילויות על חוף הים בתל אביב

המלצות של טיולים במרכז הארץ

טיולים במרכז הארץ מחולקים לפי כמה סיווגים חשובים:

  • איזור הטיול ומיקומו – במרכז הארץ תוכלו למצוא מסלולי טיול רבים באיזור השרון ועמק חפר, בנחל אלכסנדר המחודש והמתוחזק שבו ניתן לצפות בצבי מים גדולים, בנחל הירקון לכוון שבע תחנות, במבצר אנטיפטרוס העתיק, בשפלת יהודה על שביליה המקסימים בינות גפנים מוריקים וכיוצא באלה.
  • רמת הקושי של הטיול – טיולים במרכז הארץ מתאימים לכולם אך יש לברר אודות רמת הקושי של והאם הוא מתאים למשפחות עם ילדים, למיטיבי לכת וכדומה.
  • מסלול הטיול ואורכו – גם באיזור המרכז ישנם מסלולי טיול מעגליים, אורכיים, מסלולי מישור וגם מסלולי גבעות וואדיות.
  • סוג הטיול – באיזור המרכז ניתן לצאת לטיולים רגליים, טיולים עם רכבים או רכבי שטח, על גבי סוסים או טרקטורונים וכדומה.
  • אופי הטיול – טיולים במרכז הארץ מתאימים למשפחות עם ילדים, לקבוצות של בני גיל הזהב, לצעירים עם תרמילים וכדומה.
טיול בנחל הירקון - במרכז הארץ

טיול בנחל הירקון – מרכז הארץ

כאן באתר תמצאו מסלולי טיולים במרכז הארץ שמומלצים על ידי המטיילים, וכן מקומות ואטרקציות מרכזיים במרכז הארץ לרבות:

אתרים היסטוריים –מסלולי טיולים במרכז הארץ כוללים גם אתרים היסטוריים שונים לרבות שלוש מושבות היסטוריות של הטמפלרים, בתל אביב, ביפו ובווילהלמה שליד שדה התעופה, ניתן לבקר ביקב של הברון בראשון לציון, בעתיקות אפולוניה שבסמוך לנוף ים, עתיקות קיסריה ואין ספור אתרים ומבנים מיוחדים בלב תל אביב.

אטרקציות שונות – באיזור המרכז ניתן למצוא את מגוון האטרקציות הגדול במדינה החל מהלונה פארק בתל אביב, פארק המים, הסופרלנד ומוזיאון הילדים בחולון, מיני ישראל שבאזור השפלה הפנימית, ולצידם המוזיאונים המובילים בארץ כמו מוזיאון ארץ ישראל, מוזיאון תל אביב ורבים נוספים. העיר תל אביב לבדה מספקת אלפי אטרקציות למטיילים שיכולים להצטרף לטיולים מאורגנים בשדרות העיר הלבנה.

טיולים במרכז הארץ - יפו העתיקה

טיולים במרכז הארץ – יפו העתיקה

ארגון טיולים במרכז הארץ

על מנת לארגן טיולים במרכז הארץ מציע לכם האתר שפע של מידע, עצות והנחיות כדי לתכנן מסלול טיול נוח ומתאים לצרכים שלכם. בנוסף, תוכלו להיעזר בשירותיו של מדריך טיולים מקצועי בכל טיול שתבחרו לעשות, בין אם אתם יוצאים עם המשפחה, בקבוצה גדולה, עם מקום העבודה או בחבורה מצומצמת של כמה חברים וחברות.