טיול בגליל העליון

הגליל העליון הוא איזור נהדר עבור טיולים. לכל אורך השנה ניתן למצוא לפחות מסלול אטרקטיבי אחד העונה על הציפיות. הנה כמה אפשרויות עבור טיול בגליל העליון:

א. ראש פינה – מי שמעוניין לשנות לחלוטין את האווירה ולהגיע למקום עם קלאסיקה אירופאית חייב לבקר בראש פינה. זו מושבה גלילית המצליחה לשלב בין כל תחומי העניין של מטיילים ותרמילאים. מסלולי הטיול בראש פינה מתאימים להליכה רגלית, עם ילדים או בני זוג. אורך מסלול סטנדרטי באיזור עומד על 1 ק"מ אך ניתן כמובן לבצע התאמות ושינויים.

נופים עוצרי נשימה בגליל העליון

נופים עוצרי נשימה בגליל העליון

טיול לבנאיס בצפון

טיול לבנאיס בצפון

ב. נחל עמוד – זו אטרקציה ייחודית המזוהה עם טיול בגליל העליון. נחל עמוד מציע מסלול קצר יחסית, שמאפייניו הבולטים הם בוסתנים, מעיינות ובריכות שכשוך ממכרות. רוב הטיול נערך בשמורת טבע שהכניסה אליה מותרת בשעות היום בלבד ובתשלום. עם זאת, יש לציין כי מדובר על טיול ששווה את המאמץ ואת המחיר הסמלי.

ג. נחל מירון – לא כדאי לבחור טיול בגליל העליון ולוותר על נחל מירון. זהו טיול גלילי קלאסי על כל המשתמע מכך: פסגות גבוהות וקסומות, מדרגות סלע היסטוריות וחורבות דוממות מול נוף מרהיב ועוצר נשימה. אפשר להגיע אל נחל מירון מכביש 866 ולהמשיך לפי השילוט לתחילתו של מסלול מעגלי.

האם יש הבדלים בין סוגי טיול בגליל העליון?

כל טיול בצפון ובאיזור הגליל העליון מציע עבור המבקרים חוויה שונה. הדבר החשוב הוא לבחור את המסלול המתאים לגיל הממוצע של המטיילים, לתחומי העניין ולזמן העומד לרשותם. בגליל העליון מגוון יוצא דופן של בעלי חיים, נופים ושמורות טבע ויש בו גם מקורות מים טבעיים וגם אתרים מלאכותיים למנוחה.

אפשר לתאם את המסלול מול מדריכי טיולים המכירים את האיזור או לפתוח מפה כדי להתרשם מהיצע האטרקציות, הפעילויות והשמורות הבולטות.

למסלולים בגליל המערבי הקליקו כאן >>