מסלולים בגליל המערבי

הגליל המערבי משתרע מראש הנקרה בצפון ועד נחל קישון בדרום. הוא כולל בין היתר את עמק זבולון, הר הכרמל ובקעת בית נטופה והוא מתאפיין במגוון רחב מאוד של תוואי שטח, נוף, הרים ונחלים. כל אלו יחד הופכים את איזור הגליל המערבי לאטרקציה ייחודית בהקשר של בחירת מסלולי טיול.

כדאי לבחור מסלולים בגליל המערבי ולראות מקרוב את מה שיש לאיזור להציע. אפשר להגיע למסלולי הטיול לבד, עם חברים ובני זוג או עם הילדים והמשפחה. המסלולים כוללים דרגות קושי שונות ואין צורך ברקע מיוחד על מנת ליהנות מהם. בנוסף, יש אפשרות לתאם מסלולים בגליל המערבי עם אופניים, ברכבי שטח או ברגל.

מסלולים בגליל המערבי

מסלולים בגליל המערבי

דוגמאות עבור מסלולים בגליל המערבי

הנה כמה דוגמאות למסלולים אטרקטיביים בגליל המערבי:

א. מערת קשת – זהו מסלול קצר יחסית של 1.6 ק"מ המתאים לטיול בכל עונות השנה. הטיול מציע נוף מרהיב של רכסים ירוקים אך הוא פופולארי בעיקר בשל נקודות התצפית ופנורמת השקיעה.

ב. נחל בצת – הגליל המערבי הוא הזדמנות יוצאת דופן להראות לילדים איך נראה טבע אמיתי. אפשר להגיע לנחל בצת בקיץ, בחורף, בסתיו או באביב, לבצע את הטיול ברכב משפחתי רגיל ולבלות במשך קצת פחות מ-4 שעות במסלול של 4.5 ק"מ.

ג. חוף אכזיב – הנוף, ההרים והעמקים של הגליל המערבי לא באים על חשבון אחת מרצועות החוף היפות בישראל. הגיעו אל חוף אכזיב ותוכלו לחזות במפגש הסוער של הגלים עם ארמונות הסלע והצדפים.

ד. פקיעין – באיזור פקיעין תוכלו לעבור במסלול עם משמעות תרבותית והיסטורית. הסיור העירוני הוא מעגלי ואורכו קילומטר בלבד.

מערת קשת בגליל המערבי

מערת קשת בגליל המערבי

לסיכום, יש הרבה מסלולים בגליל המערבי שיכולים להתאים לצרכים, להעדפות ולתחומי העניין שלכם. קראו על האיזור לפני שאתם מגיעים לביקור ולא תתחרטו ממה שהוא מציע.