מסלולים בדרום לטיולים מדהימים

הארץ הקטנה שלנו מציעה לנו שפע של אטרקציות וחוויות. אוהבי הטיולים יכולים להעיד כי בנסיעה של שעות בודדות (ולפעמים אפילו פחות) ניתן לראות כל פעם חבלי ארץ קסומים ומופלאים. אין כל ספק כי ארץ ישראל מיוחדת מאד, מצד אחד יש בה את המקום הנמוך ביותר בעולם כולו ומצד שני יש בה הר מושלג ומי שאוהב לטייל יכול ליהנות משתי החוויות ושני המראות בחודש אחד. הדרום הוא אחד מהמקומות המעניינים לטיול, הוא מציג נוסף מדברי, נחלים, נקיקים ומערות ומתאים לטיול באביב או בסתיו כאשר אין חמסין או סכנה של הצפות.

מסלולים בדרום מתאימים לכולם

חבל הארץ הדרומי מציע לנו שפע של מסלולים בדרום כאשר חלקם מתאימים למיטבי לכת ומבוגרים וחלקם יכולים להיות נפלאים לטיולי משפחות או טיולים עם ילדים קטנים. חלק מאותם מסלולים בדרום הם אזורים אשר הילדים כבר שמעו עליהם או שישמעו כמו למשל מצדה, חלק מהמסלולים יפגישו אתכם עם פריחה יוצאת דופן וחלק מהמסלולים כוללים מפגש עם מים ואפשרות להשתכשך בהן.

מצדה – משפחות עם ילדים יכולות לטפס על המצדה ולצפות על ראש הגבעה גם בנוף המדברי המיוחד וגם בעתיקות אשר מחזירות אותנו אחורה בזמן.

מסלול בדרום - מצדה

מסלול בדרום – מצדה

 

שמורת הכלניות בבארי – טיול נוסף אשר יכול להתאים לכל המשפחה הוא טיול לשמורת הכלניות בבארי. לצד קיבוץ בארי שבדרום הארץ יש שמורת כלניות אשר מציגות למבקרים במקום את הפריחה היפיפייה והעצירה יכולה להתאים לכל משפחה אשר נמצאת בדרכה לטיול רגלי או ברכב בסביבה.

עין בוקק – טיול נוסף אשר מומלץ ביותר למשפחות עם ילדים יהיה לעבר עין בוקק, אשר מציע מסלול הכולל תצפית מהמצוק בשילוב עם בריכות רחצה של עין בוקק. כמובן, מומלץ להתאבזר בנעלי רחצה שישמשו לכניסה למים לפני שיוצאים לדרך.

נחל צאלים – מסלול מאתגר יותר ניתן לעשות בבנחל צאלים אשר מזמין להליכה בין הנקיקים השונים של סלעי המדבר.

מסלול מומלץ בדרום - נחל צאלים

מסלול מומלץ בדרום – נחל צאלים

נחל זוהר – מסלול אשר שימש בעבר להעברות של סחורות במדבר והיום ניתן לדמיין את השיירות שעברו בו. הטיול אל נחל זוהר יכול להתאים גם למשפחות אשר ילדיהם אוהבים ללכת ומוכנים להליכה מאתגרת.

טיולים בדרום ללילה או ליום אחד

הטיולים בדרום יכולים להיות טיולים של לילה במדבר והם יכולים להיות טיולים של יום אחד. כיוון שארץ ישראל קטנה, הנסיעה מצד לצד אינה ארוכה ואפילו בטיול של יום אחד לא צריך לקום מוקדם יתר על המידה. עם כל זאת ולמרות שהדרום הוא אטרקטיבי מאד, חשוב להתכונן לפני יציאה לכל טיול. חשוב לבחור את המסלול הנכון לגילאי המטיילים וחשוב לקחת את כל מה שיגן על המטיילים כמו מספיק שתייה, אוכל אם מתכננים טיול ארוך וכמובן בגדים מתאימים לטיול ונעלי הליכה סגורות.

למגוון טיולים מומלצים נוספים בדרום הקליקו כאן >>