מסלולים במרכז

הארץ שלנו התברכה בנוף נהדר ומגוון. מהצפון ועד הדרום לא מפרידים יותר מ 700 ק"מ, אך השפע המרהיב של הנוף המשתנה שובה כל לב אדם המגיע לארץ. קיימים מגוון רחב של מסלולים מהצפון ועד הדרום, אך הפעם אנחנו רוצים לתת במה למסלולים במרכז הארץ.

מסלולים במרכז- מקומות מומלצים

פארק אפק ומבצר אנטיפטרוס – הטיול נעים וקל, מתאים למשפחות, ואידיאלי לשבתות שמשיות. השטח מטופל על ידי רשות הטבע והגנים, וניתן לראות את רמת התחזוק השוטפת שלו ואת הניקיון והסדר במקום. האתר מורכב למעשה מפארק תל אפק וממבצר אנטיפטרוס שבתוכו, ומאזור מקורות נחל הירקון עם הצמחייה ובעלי החיים הייחודיים שבו. ניתן לצאת לטיול מכיוון הפארק, ולהמשיך בשביל המקיף שלו, עד המבצר המפורסם, והאמפיתיאטרון העתיק. יש שם גם אגם נחמד, שיהווה אטרקציה נעימה לילדים. כשמגיעים למבצר, אפשר לראות את מקורות המעיינות של נחל הירקון, ואת מתקני השאיבה ההיסטוריים מתקופת המנדט.

מסלולים במרכז – מישור החוף

המסלולים במרכז מספקים לנו שלל הפתעות נעימות, חלק מההפתעות הללו נמצאות במישור החוף עם מגוון מסלולים:

בין וינגייט לגעש – בדרך כלל כששומעים את המילה חוף ים חושבים שיש רק חוף. אולם, מסלול ההליכה בין וינגייט לגעש מספק מצוקי כורכר גבוהים אשר מאפשרים טיפוס עליהם ,ועל ידי כך לשבור את שגרת החוף. הנוף שנשקף מהצוקים עוצר נשימה ושווה את הטיפוס עליהם.

שמורת פארק יקום ונחל פולג – מסלול נוסף שאם מתרחקים קצת מהמרכז הסואן והרועש, מאפשר להרגיש כאילו אנחנו באמצע שום מקום , לבד עם העולם. הנחלים הקטנים והצמחיה שנמצאים בפארק זה מאוד מרגיעים, ומאפשרים למטיילים לעצור לידם, לנוח ולהירגע.

מסלולים במרכז – תל אביב

גם העיר תל אביב התברכה לה בכמות יפה של מסלולי סיור והליכה, שאולי לא רגילים לחשוב עליהם כתל אביביים במקור, אך במציאות הם חלק בלתי נפרד ממנה.

פארק הירקון – אחד המסלולים היותר מפורסמים של כלל המסלולים במרכז, זו הריאה הירוקה של העיר "ללא הפסקה". פארק הירקון הוא טיול אידיאלי למשפחות, היות והוא לא קשה פיזית, והוא מתנהל בתנאי הליכה נוחים, הכוללים: הרבה אזורים מוצלים וכרי דשא ענקיים.

מסלול הליכה נחמד בנחל הירקון

מסלול הליכה נחמד בנחל הירקון

הטמפלרים – ליד מחנה הקריה נמצאת המושבה שרונה אשר שימשה בעבר בית לטמפלרים שהגיעו לארץ, והתחילו להכין אותה כך לפי אמונתם לביאת המשיח. הטמפלרים הקימו בניינים, יקבים ועוד שלל דברים טרם המהפכה שהתרחשה בארץ. הסיור ממש מסתורי ומורכב מדלתות נסתרות, מעברים סודיים ומנהרות תת קרקעיות. מומלץ לאנשים הרפתקניים במיוחד.

המסלולים הללו במרכז הם רק קצה הקרחון משלל הסיורים, האטרקאציות והמסלולים שלאזור המרכז יש להציע. עם קשת בחירה רחבה כזו אשר מאפשרת לכל אחד למצוא את המסלול המועדף עליו, אין פלא שרוב האנשים מעדיפים לא רק לגור במרכז אלא גם לטייל בו.