מסלולי נחלים בצפון

חבל להגיע לצפון ולוותר על אחד ממסלולי הנחלים המרהיבים של האיזור. יש מגוון רחב של מסלולים וכל אחד מהם מבטיח חוויה שונה. הדבר החשוב הוא לבחור את המסלול המתאים ולבדוק מראש את דרגת הקושי, הזמינות בחורף ובקיץ ומשך ההליכה.

הנה כמה מסלולי נחלים בצפון שפשוט אי אפשר בלעדיהם:

א. נחל דליות – במרכז רמת הגולן עובר מסלול נחל דליות הנמצא בערוץ קניוני עמוק. כבר ברגע הראשון תוכלו להתרשם מהיקף הנחל ומהבולטות שלו על רקע ההרים והנוף. הזרימה בנחל דליות איתנה לכל אורך השנה, היא מתחזקת בתקופת הגשמים והיתרון שלו בא לידי ביטוי במסלול המתחיל בתצפית של שמורת גמלא.

נחל דליות בצפון הארץ

נחל דליות בצפון הארץ

ב. נחל משושים – כל חייל ששירת ברמת הגולן מכיר את נחל משושים. אחת האטרקציות הגדולות של האיזור זמינה גם עבור מי שמחפש טיול ליום אחד, או לחילופין רוצה לברוח מההמולה ולבלות עם בן או בת זוג. זהו הנחל הארוך ביותר ברמת הגולן והוא זורם לאורך 35 קילומטרים אליהם ניתן להצטרף בעשרות נקודות גישה.

ג. נחל עמוד – גם נחל עמוד זורם לכל אורך השנה ולכן מבוקש בקרב מטיילים. זהו נחל מוצל, נעים להליכה ובעל צמחייה המושכת לאיזור דורבנים, שפני סלע וגם חזירי בר, חוגלות, שועלים ותנים.

נחל קיבוצים בצפון

נחל קיבוצים בצפון

למה לבחור מסלולי נחלים בצפון?

גם מי שמעולם לא ביקר באיזור הצפון בטוח שמע על מקורות המים. כדאי לבחור במסלולים מן הסוג הזה כדי להבין את העושר הגיאוגרפי האדיר של ישראל.

מסלולי נחלים בצפון מתאימים למטיילים מקצועיים, תרמילאים, משפחות עם ילדים וחלקם גם לקשישים ובני גיל הזהב. על אף היותה מדינה קטנה עם שטח מצומצם, רק באיזור הצפון ניתן להיחשף להיצע כמעט אינסופי של אפשרויות. מומלץ לשבור את השגרה ולהגיע למסלולי נחלים בצפון כדי להתרענן.

ראו עוד טיולים מומלצים בצפון הארץ כאן >>